Magazyn DMG MORI dla klientów i osób zainteresowanych.

NTX 1000 – Historia klienta

Zapytanie
ofertowe

INGERSOLL WERKZEUGE GMBH

„Dzięki możliwości dokonania pomiaru w trakcie trwania procesu i stabilnej koncepcji obrabiarki produkcja niezwykle dokładnych jednostek pomiarowych na NTX 1000 odbywa się prawie bez udziału człowieka.”

Klaus Wehr, Kierownik Produkcji Działu narzędzi w firmie Ingersoll w Haiger.

5-osiowa obróbka symultaniczna części narzędzia na NTX 1000.

Frez walcowy uzbrojony w kilkaset ostrzy.

Rozpoczynając od małych frezów o średnicy 0,1 mm do przemysłu dentystycznego, aż do narzędzi specjalnych o długości 5.500 mm dla obszaru budowy statków – tak wygląda asortyment firmy Ingersoll Werkzeuge GmbH. W głównej siedzibie w Haiger, w ścisłej współpracy z klientami z właściwie wszystkich gałęzi przemysłu, przedsiębiorstwo konstruuje i produkuje indywidualne narzędzia specjalne do zastosowania w obróbce skrawaniem, między innymi niezwykle kompleksowe frezy walcowe. Narzędzia te są uzbrojone w kilkaset ostrzy ze stali HSS. Duże wymagania co do geometrii i dokładności są przy tym oczywiste. Obróbka noży odbywa się od roku 2014 na NTX 1000 DMG MORI.

„Chociaż przeważnie obrabiamy korpusy narzędzi jako pojedyncze detale, w przypadku noży mówimy o seriach produkcyjnych do 3.000 sztuk”, wyjaśnia Klaus Wehr, Kierownik Działu Produkcji Narzędzi w Ingersoll. Dzięki zastosowaniu podajnika pręta, automatycznego odbioru przedmiotu obrabianego i pomiaru w trakcie procesu, NTX 1000 jest bardzo dobrze wyposażone pod produkcję seryjną – w przeważającej części obsługa odbywa się bez udziału operatora. Poza tym spełnia wymagania w zakresie kompleksowości tokarsko-frezarskiego centrum: „Za pomocą osi C pozycjonujemy detal pod 5-osiową obróbkę symultaniczną. Dzięki konikowi z kłem centrującym i stabilnej konstrukcji obrabiarki osiągamy wymaganą geometrię i dokładność”.

Ingersoll Werkzeuge GmbH
Kalteiche-Ring 21 – 25, D-35708 Haiger
www.ingersoll-imc.de

Cykle technologiczne DMG MORI

  • konwersja programów
  • do 60 % szybsza

POZOSTAŁE INFORMACJE