Müşteri ve ilgilenen Kişiler için DMG MORI dergisi

CELOS® VE DMG MORI SOFTWARE SOLUTIONS

Sanayi 4.0 canlı deneyin: > 2.000 m2 CELOS® Experience Center, Bielefeld GILDEMEISTER Torna makinelerinde.

Teklİf
talebİ

– Sayısallaştırma ağına geçişiniz.

“Sanayi 4.0 Size ve bize gösterdiği dijital dönüşüm ve zorluklar için size küçük olacak, çözümler üretiyoruz. Daha güzel olabilir. Kendi uygulama işlevselliği ile CELOS® şimdiden insan ve makine arasındaki kâğıtsız etkileşimde devrim yaratmaktadır.”

SAYISALLAŞTIRMADA 3 GENİŞLEME AŞAMALARI

1 Bir şirket ağına bir makinenin basit bağlantısı
Makinedeki iş verilerine doğrudan erişim

2 CELOS® PC versiyonu üzerinden birden fazla makine Ağı
Tüm önemli verilerin iş hazırlamasından dolayı doğrudan makineye iletimi makine kullanım zamanlaması dâhildir

3 Var olan bir ERP sistemine (örneğin SAP) ya da bir web uygulamasına CELOS® PC sürümü üzerinden bağlantı
Mevcut faaliyet organizasyonunda üretim akımının otomatik kontrol

A

› SÖZLEŞME

  • Müşteriye özel CAD veri veya iş parçası çizimlerinin hazır tutulması
  • İş Yöneticisi iş oluşturma
    • Süreç planlaması

SÖZLEŞME YÖNETİMİ

B

› SÜREÇ PLANLAMA / İŞ HAZIRLAMA

Iş hazırlık ve süreç planlaması için DMG MORI Software Solutions ve CELOS® APP.

CAD-CAM / SİMÜLASYONU

  • DMG MORI süreç zinciri
  • Programmer 3D Turning
  • DMG MORI Virtual Machine

CELOS® PC VERSİYONU

C

› İŞLEME

İş hazırlama ve makinelerin iş emirlerinin uygulanması ve canlı izleme için CELOS® uygulamalar ve ayarlanması ayrıca canlı izleme için CELOS® uygulamalar.

MAKINELER

Müşteri hikayeleri

OERLIKON BARMAG

“CELOS® zeki ve Sürekli olarak ERP ile bağlantılı.”

Andreas Böttcher (solda), Oerlikon Barmag ve Özel Araçlar Kıdemli Üretim Müdürü ve vasıflı işçi Bahtiyar Ayar’da eşit şekilde CELOS® eminler.

Remscheid’ da bulunan Oerlikon Textile GmbH & Co. KG markası Oerlikon Barmag ile İsviçreli OC Oerlikon Holdinginin bir parçasıdır. Firma grubu sanayi ipleri, elyaf ve dokusuz kumaşlarda filament dokuma sistemlerinde dunya liderleri arasında yer almaktadır.Remscheider’in yetkinlikleri arasına emniyetli Know-how yapı parcalarının üretimi de dâhildir. 8.000 dev/dak olarak yüksek hızlarda lifleri sarmak için yapmış olduğu sitemin ne kadar olağanüstü olduğunu göstermektedir. Remscheid bu yüksek teknolojileri üretmek için bünyesinde yaklaşık olarak 120 adet tezgah bulunmaktadır. Aralarında DMG MORI’nin yüksek teknolojik makinelerinden biri olan-Turn & Mill makineleri de bulunmaktadır. En son yatırımları olan CTX beta 800 TC olan tezgahı CELOS® ile özel bir öneme sahiptir.

Geleceğe dönük pilot proje kapsamında, Turn & Mill Makine ERP sistemi ile oyle bağlandı ki, artık işler NC programı ve arac verileri ile ozel yazılım uzerinden CELOS® ana duzeyinden aktarılmakta, yönetilmekte, işlemekte ve durum bilgisi ERP aktarılmaktadır. Kıdemli üretim ve Özel aletler müdürü olan Andreas Böttcher tarafından açıklandığı gibi bu pilot proje, bütünsel bir grup girişiminin bir parçasıdır. Tüm katma değer zinciri boyunca veri akışının tutarlılık ve şeffaflık bütünsel ve sürdürülebilir kaynaklı iç dizileri ve süreçlerini optimize edebilmek için, bütün veriler merkezde bulunmaktadır. Böttcher tarafından belirtilen üçüncü önemli özellik ise süreç belgelerine kadar bileşenlerin kesintisiz olarak izlenebilirlik olduğunu bildirmiştir. CTX beta 800 TC nin yanında bulunan işaretleme istasyonunda, her bir parçaya benzersiz bir OCR kimlik kodu verilmekte ve bu kodlarlar sürecin daha kolay izlenebilir olduğunu bildirmiştir.

Oerlikon Barmag
Remscheid, Germany
www.barmag.oerlikontextile.com