Müşteri ve ilgilenen Kişiler için DMG MORI dergisi

DMG MORI SYSTEMS – Müşteri hikayeleri

Teklİf
talebİ

ZAHORANSKY AG

“Toplam üç 5 eksenli işleme merkezinden oluşan ve toplamda 580 araç ve 112 palet yeni üretim alanı sayesinde, 4.000 'den fazla farklı parçayı son derece esnek ve tam otomatik üretebiliyoruz.”

Esnek imalat hücresi olan iki DMU 60 eVo, bir DMU 70 eVo, 7 eksenli ve CAD / CAM bağlantılı robot, ayrıca makine ve araç ihtiyacı ayrıca görev önceliklendirmesi için bağlama.

20. Yüzyılın başlarından bu yana ZAHORANSKY AG fırça üretiminde öncü olarak kabul edilmektedir. Şirkteler grubunun Todtnau-Geschwend’deki merkezinde yaklaşık 300 çalışan bükülmüş fırçalar, ev fırçaları, teknik fırçalar ve diş fırçaları ayrıca paketleme için özel makinelerin geliştirme ve hazırlamasında uğraş vermekteler. Makine parçalarının küçük parti büyüklükleri ve tek parça üretimi burada gündemdedir. Lothar Wagner ZAHORANSKY AG üretim müdürü diyor ki: “Bu iş talaş kaldırma da bile yüksek esneklik gerektirmekte.” Bu esnekliği ilk kez 2015 yılında DMG MORI sistemlerinin hazırlama hücreleri ile kurmuşlar. Anahtar teslim projesinde DMG MORI otomasyon uzmanları üç 5 eksenli işlem merkezi – iki yeni kurulmuş DMU 60 eVo ve 2007 yılından bir DMU 70 eVo – bir robot üzerinden birbirine bağladılar. “Bu çok pratik olarak yürüyen işletme esnasında gerçekleşmiştir”, diye hatırlıyor Lothar Wagner, “ve biz kurulum esnasında bile makinenin üzerinde üretime devam edebiliyorduk.” ZAHORANSKY için bu otomasyon hazırlanacak parçaların esneklik yüksek taleplerinden dolayı çok bireysel bir çözüm. Bileşen yelpazesinde çeşitli boyutlarda 4.000 parça çelik alüminyum, çelikten paslanmaz çeliği kapsamaktadır. Bu nedenle yüksek parça talebi ve palet alanı ihtiyacı da gereklidir. Makinelerin içindeki 120 daha doğrusu 210 araç alanının yanı sıra robotik hücre 130 adet daha araç alanına sahiptir, bunlar ise her makineye tam otomatik olarak değiştirilebilinir. Bu esneklik paletlerden yana diye açıklıyor Lothar Wagner: “112 raf konumlarını DMG MORI sistemleri buraya yerleştirdi.” Sadece altı standart kesi blokları ile tüm yapı parçaları kapatıla bilinirmiş. “Burada da tüm paletler her bir işlem merkezine uymaktaymış.” Altı yükleme istasyonu sayesinde yükleme sırasında boş geçişler en aza indirgenmekte. “Şu an yeteri kadar tamponumuz mevcut, böylece çalışanlar beklemeden kontrolünü yapabilir ve yükleme yapabilir.“ ZAHORANSKY iki vardiyalı çalışmakta, fakat üretim hücresinde öyle tasarlanıyor ki otonom olarak geceden hafta sonuna kadar da geçebilmektedir. Üretim müdürü diyor ki: “Her bir işlem merkezi için yılda 6.000 saat tahmin ediyoruz.”

ZAHORANSKY AG
Anton-Zahoransky-Strasse 1
D-79674 Todtnau
info@zahoransky.com
www.zahoransky.com