Müşteri ve ilgilenen Kişiler için DMG MORI dergisi

DMU eVo linear 5 eksen özellikleri

En iyi fiyatlı 5 eksen paketlerimiz!

CELOS® ile SIEMENS veya HEIDENHAIN ile mevcut.

DMG MORI'den

Bundan sonra Standart: talaş konveyörü, durulama tabancası ve MPC.
8 haftadan başlayan teslimat süresi!

Pfronten fabrikadan teslim.

DMU 60 eVo linear – rakipsiz 5-eksen teknolojisi ile € 15.000,– üzerinde fiyat avantajı!

DMU eVo linear

  • 80 m/dk hızlı dönüş kabiliyeti sayesinde maksimum hassasiyet ve hareket için X ekseni ve Y ekseninde lineer tahrik
  • 400 kg ağırlığında yük ile 115 ° dönebilen doner tabla ile eş zamanlı 5 eksenli işlem
  • 20.000 devir / dakika ve standart 130 nm güç ile speedMASTER®
  • Az yer kaplayan ve en iyi erişilebilirlik maksimum stabilite için optimize edilmiş portal tasarım
  • İsteğe bağlı freze-torna teknolojisi ya da çift tabla

Teklİf
talebİ

DMG MORI Teknoloji devirleri

  • Diyalog eşliğinde programlama
  • % 60 daha hızlı

DAHA FAZLA BİLGİ

DMG MORI 5 eksenli teknoloji den dolayı tabii ki avantajlı.

Müşteri hikayeleri

JK ENGINEERING HOLDINGS LTD.

“DMU eVo’nun yüksek dayanıklılığı bize uzay veya tıp endüstrisi için titanyum bileşenlerini işleme imkânı sunmaktadır.”

John Kenny (ortada), JK Engineering genel Müdürü, iki angaje uzman elemanları ile beraber.

DMU 60 eVo üzerinde 5 eksenli işleme.

Formula 1 için kompleks alüminyum parça.

Tıbbi teknoloji için titanyumdan yapılmış bir yapay eklem.

Alüminyum dişli kutusu.

Köken 2001 yılında kurulmuş olan JK Engineering forumla 1 için imalat hizmetidir, burada karmaşık hassas parçalar günlük çalışma hayatına aittir. Bu yüksek imalat hizmetini Şirket İngiliz Kings Langley üzerinden takip etmekte, tıbbi teknik, diş tekniği, elektro endüstrisi ve – sertifikadan bu yana AS 9100 ve ISO 9001 göre – Hava ve uzay yolu tekniği ayrıca savunma sanayi dallarında artık. 25 yetkin ve dinamik uzman çalışanları JK Engineering belkemiğidir. Teknolojik temel DMG MORI’ye ait 14 işlem merkezi ve torma tezgahı ile modern bir atölye sunmakta. Büyük bir kısmı 5 eksenli Universal freze makineleri ve otomasyon konusuna aittir.

“En yüksek kalite talepleri olan hızlı yaşanan bir pazar içinde hareket ediyoruz”, diye günlük görevi özetlemekte John Kenny JK Engineering Müdürü. Ekibi bu tipik pazar taleplerini sadece yerine getirmeyi değil geçmeyi bile hızlı öğrenmiş. “Ancak Know-how’u sürekli genişletirsek ve en modern işlem teknolojilerini finanse edersek rekabette kalabiliriz.” Bu felsefenin bir sonucu olarak yedi yıl önce 5 eksenli işlem getirilmiştir. “DMG MORI’nin DMU 50 benim kanaatime göre tek gerçek güvenilir 5 eksenli makineydi”, diye Satın almayı hatırlıyor John Kenny. Bu kompakt model küçük kurulum alanı ile üretim sahasına mükemmel olarak uyum sağlamıştır. “5 eksenli işlem ile kurmayı önemli ölçüde azaltmıştır, bu da bize rekabette önemli avantajlar sağlamıştır.” Bunu kendi zamanında henüz 3 eksenli olarak üretilmiş.

O günden bu yana JK Engineering DMG MORI’ye sadık kalmıştır. Toplam 14 Makineden on tanesi DMG MORI 5 eksenli freze: üç DMU 50, beş DMU 40 eVo ve iki DMU 60 eVo, en yenisinde palet değiştirici de var. John Kenny makineler hakkında diğer başka bir ayrıntı sunmakta: “Sağlam yapısı ve yüksek performanslı frezeler miller sayesinde özellikle ağır metal işleminde verimli ve tam olarak çalışabiliyoruz.” 10 μm bir doğruluk rutinmiş. “DMG MORI makinelerinin derece yönetimi kesinliğe katkı sağlamaktadır.“ JK Engineering klimalı hangarlarda üretim yaptığı böylece kendiliğinden anlaşılmakta.

5 eksenli işlem JK Engineering sadece sürdürülebilir süreç belirlenmesinde ilk adımdı. “Otomasyon makine parkını en etkin şekilde kullanımının anahtarıdır”, diye biliyor John Kenny. Robotlar ve yükleme cihazları gece ve hafta sonunda insansız üretimde gereklidir. “Robotlar bize küçük serilerde alanda ek esneklik sağlamakta, çünkü talep hassasiyetlerini ihtiyaca göre uyarlayabiliyoruz – ve bu da uzun süreli kurulum zamanı almadan.” Makinelerin otomatik donanımı manuel gerilmelerden oluşan yanlışlıkları ortadan kaldırmakta. John Kenny iyimserlikle öne: “DMG MORI makinelerinin güvenilirliği ve doğruluğu ile bizim uzmanlığımız ile beraber gelecekte de bize sofistike bileşenleri hızlı ve rekabet uygun Fiyatlara teslim etmemizi sağlayacaktır.”

JK Engineering Holdings Ltd.
Unit 2 Leewood Farm, Harthall Lane, Kings Langley,
Watford, Herts, WD4 8JJ.
sales@jk-engineering.co.uk, www.jkeng.co.uk

Müşteri hikayeleri

“DMU 80 eVo linear sayesinde Superalloys üretiminde 4 kat daha hızlıyız – ve bu da ±2 mikronluk bir doğrulukla.”

Lehmann çöküşünden sonra Fabrika direktörü Hidenobu Shigeki 30 potansiyel müşteriyi aylık olarak ziyaret ediyordu, çünkü şirket keskin bir düşüş yaşamıştı. Satış aktiviteleri sayesinde şirket bugün daha büyük ve daha başarılıdır.

Tomoei Seimitsu nun DMU 80 eVo linear’daki en deneyimli kullanıcıları (soldan sağa doğru: Satoshi Sumitani, Hitoshi Nagao, Junji Oki ve Hayato Ikenaga).

“Şirketimiz özellikle Klimalar, araçlar ve bisikletler için prototip parçaları üretmekte ve bunu kısmen sadece iki gün teslim tarihi ile.” Fabrika direktörü Hidenobu Shigeki tipik prototip üretimindeki zorlukları anlatmakta. Doğruluğu konusunda hiçbir ödün vermemekteyiz, teslimat süresi ne kadar olursa olsun. Birçok sipariş ±2 μm bir geometrik doğruluk şartı koşmaktadır. Burada Hastelloy gibi kısmen zor yontulan malzemeler kullanılmaktadır.

Yüksek bir doğruluğu sağlamak için her zaman makinede tüm sıcaklık varyasyonlarını test ediyoruz ve tüm aletler kalite kontrolümüzden geçmektedir. “Her görevde kısa teslimat sürelerini aynı yüksek parça doğruluğu içinde tutma görevini üstleniyoruz”, diyor Shigeki. Taleplerin artan miktarına yanıt verebilmek için Tomoei Seimitsu son iki yılda fabrikaya ve 9 yeni alet makinesine yatırım yapmıştır.

“Özellikle DMU 80 eVo linear verimlilik artışında katkıda bulunmakta”, diye açıklıyor üretim müdürü Hitoshi Nagao. DMU 80 eVo linear’ın verimliliğini övüyor ve “makinenin 3D serbest şekil üretiminde doğrusal tahrikli motor sayesinde başka makine üreticilerin makinelerine göre 4 kat daha verimli olduğunu ifade ediyor.” DMU 80 eVo linear 5 eksenli uzak aralık ile makineler arasında fabrikada en çok popüler olandır. Tüm kullanıcılar eVo ile çalışmayı tercih ediyor ve “eVo’yu al boş ise” sözü ise vecize haline gelmiştir.

Üretim müdürü Nagao bunun için nedenleri sunmakta: “eVo çok kolay kullanıma sahip, özellikle söz konusu yüksek hassasiyetli parçalarda tam zamanında gerekli ise. Geniş çalışma odası kapısı mükemmel bir erişe bilirlik ve dağıtım sağlamaktadır.” Fabrika direktörü Shigeki yönetim perspektifinden şirketin geleceği için umduklarını anlatmakta: “DMG MORI makineleri son derece kompakt ve alan başına son derece yüksek bir verimliliğe ulaşmaktadır. Genişlemek ve prototip üretiminde lider konumumuzu koruyarak devam etmek istiyoruz.”

Tomoei Seimitsu Co., Ltd.
2-2-11, Nakano-cho-higashi, Tondabayashi City,
Osaka 584-0022
www.tomoeiseimitsu.co.jp