Müşteri ve ilgilenen Kişiler için DMG MORI dergisi

NTX 1000 – Müşteri hikayeleri

Teklİf
talebİ

INGERSOLL WERKZEUGE GMBH

In-proses ölçüm ve istikrarlı makine konsepti ile NTX 1000 ile son derece hassas ve nerdeyse insansız makine bıçakları üretiyoruz.”

Klaus Wehr, Haiger Ingersoll destek araçları üretim müdürü.

NTX 1000 üzerinde bıçak eklerinin silindir soyma freze için 5-eksenli işleme.

Birkaç yüz bıçak ile donatılmış Silindirler Döner kesim.

Ingersoll Werkzeuge GmbH Şti’nin ürün yelpazesi diş endüstrisinde 0,1 mm küçük kesicilerden gemi yapımı icin kullanılan 5.500 mm kadar büyük özel araçlara kadar ulaşmaktadır. Merkezi Haiger’de olan şirket, müşterileri ile yakın işbirliği içinde tüm alanlarda bireysel ozel araclar için % 90 oranında geliştirerek ve üreterek kesme üretim yapmaktadır. Buna son derece işlemlere karmaşık silindir tornalayarak doner kesim de dâhildir. Bu araçlar HSS çeliğinden oluşan birkaç yüz bıçak ile donatılmaktadır. Elbette ki geometri ve doğruluk talepleri yüksektir.

Bu bıçakların imalatı 2014 yılından bu yana var olan DMG MORI’nin NTX 1000 tezgahı ile yapmaktadır. Destek araçları üretim müdürü olan Klaus Wehr, “Biz araç gövdelerinin çoğu zaman tek parça olarak üretene kadar bıçak uretim miktarlarında 3.000 âdete kadar çıkmaktadır.”

Ingersoll, bar yükleyicisi, otomatik iş parcası kaldırma ve surec olcumu ile NTX 1000 bu seri uretimler için – uzunsüre insan müdahalesi olmadan gayet iyi donatılmış bir tezgahtır diye açıkladı. “C ekseni parçayı 5 eksenli eş zamanlı parça ile işliyoruz. Torna kızakları ve dayanıklı makine konsepti sayesinde geometri ve doğruluk gereksinimlerine ulaşmaktayız.”

Ingersoll Werkzeuge GmbH
Kalteiche-Ring 21 – 25, D-35708 Haiger
www.ingersoll-imc.de

DMG MORI Teknoloji devirleri

  • Diyalog eşliğinde programlama
  • % 60 daha hızlı

DAHA FAZLA BİLGİ